Sıradaki içerik:

THY, Covid-19 Aşısı Taşımaya Başladı

e
sv

Apple, iOS 14.2.1 Güncellemesini Yayınladı

20 Kasım 2020 00:17
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple’ın en son tanıttığı modelleri arasında iPhone 12 ailesinin en küçük boyutlu üyesi olan iPhone 12 mini de yer alıyordu. Bu akıllı telefonu seçen kişiler, kilit ekranının tepkisiz kaldığından şikayetçiydi. Ayrıca telefonlarda başka sıkıntılar da yaşıyordu.

Bu sorunları çözmek için Apple, iOS 14.2.1 güncellemesini açıkladı. Bu güncelleme, ekran kilitlenmesi başta olmak üzere pek çok sorunun çözümünü sağlarken bazı yenilikleri de kullanıcıların hizmetine açıyor.

iOS sorunları düzeltiliyor

Yeni güncelleme ile birlikte bazı MMS mesajlarının teslim edilememesi sorunu ortadan kaldırıldı. iPhone ses cihazlarında yaşanan sorunlar da ortadan kaldırıldı. Ayrıca iPhone 12 mini ekranlarının tepki vermemesine neden olan hata da giderildi.

Akıllı telefonların ve diğer cihazların testleri yapılmasına rağmen büyük kullanıcı sayıları söz konusu olduğunda mutlaka öngörülememiş sorunlar ortaya çıkıyor. Bu güncellemeler de bu sorunları ortadan kaldırarak cihazları en kısa sürede ideal duruma getiriyor. 

iOS güncellemesi nasıl indirilir?

iPhone 12 mini

iOS işletim sistemine sahip akıllı cihazları güncellemenin birden fazla yolu var. Bu yöntemlerin hangisini seçeceğiniz ise elinizdeki cihazlara ve tercihlerinize bağlı. İzlenmesi gereken yollar ise şu şekilde:

iPhone üzerinden iOS güncellemek için:

iCloud’a yedek alınAna ekrandan Ayarlar’a girinGenel’e tıklayınYazılım Güncellemesi seçeneğini seçinİndir ve Yükle düğmesine basınİstenmesi durumunda şifrenizi girinKoşulları kabul ettiğinize onay verinİndirmeyi onaylayınİndirme otomatik başlayacaktır.

iPhone 12 mini

Mac üzerinden iOS güncellemek için:

Yedek aldığınızdan emin olun. Bu yedeğin şifrelenmiş olduğundan emin olun.USB-güç ya da USB-30 pin Dock kablosunu kullanarak iPhone ya da iPad’inizi Mac cihazınıza bağlayın.Arama alanında cihaz ikonunu bulunÖzet ekranında Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğini seçinİndir ve Güncelle seçeneğini seçinKoşulları kabul ettiğinize onay verinİstenmesi halinde iPhone veya iPad’inizden şifrenizi girin.

Bu iki yolu kullanarak iOS cihazlarınızı en güncel işletim sistemine kavuşturabilirsiniz. Özellikle yeni cihazlarda güncellemeler hem güvenlik hem de performans anlamında büyük önem taşıyor.

Kaynak : https://www.imore.com/how-to-download-ios?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+TheIphoneBlog+%28iMore%29

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli