Sıradaki içerik:

LoL'ün Yeni Sürümüyle Karakter ve İtemlere Düzenleme

e
sv

Araç Muayene Ücretleri Kredi Kartı ile Ödenebilecek

17 Kasım 2020 11:02
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, araç muayenesi için yetkili kurum olan TÜVTÜRK hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Araç sahibi okuyucularımızın da bildiği üzere TÜVTÜRK, normal şartlar altında muayene ücretlerinde sadece nakit ödeme kabul ediyor. Ancak yakın gelecekte araç sahipleri, araç muayene ücretlerini kredi kartı ile de ödeyebilecekler.

Açıklamalarına dijitalleşen Türkiye platformunda bulunan “Araçlarım” bölümü hakkında istatistikleri paylaşarak başlayan Oktay; araç muayene bilgisi, vergi borcu, sigorta durumu, trafik cezası ve HGS geçişleri hakkında bilgilerin kontrol edilebildiği “Araçlarım” bölümünün şu ana kadar 56 milyon kez kullanıldığını ve hizmet üzerinden 379 bin ödeme işlemi gerçekleştirildiğini belirtti.

Dijital Türkiye platformu üzerinden araç muayene ücretleri kredi kartı ile ödenebilecek

tüvtürk

“Beğeni toplayan ’Araçlarım’ uygulamasına yönelik 2’nci faz çalışmalarını sürdürüyoruz.” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, çalışmalar tamamlandığında “Araçlarım” bölümüne şu hizmetlerin de dahil edileceğini belirtti:

Tüzel Kişilere Ait Araç Bilgilerinin GösterimiAraç Muayene Randevu ve SorgulamaMotorlu Araç Sigortalarında Eksper Atama Durum SorgulamaHGS Bakiye YüklemeAracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama

Son olarak araç muayene ücretlerinin kredi kartı ile ödenebilmesi hakkında açıklamalarda bulunan Oktay, “Ayrıca, halihazırda sadece nakit olarak ödenebilen araç muayene ücretlerinin kredi kartıyla ödenmesi de mümkün hale gelecek. ’Araçlarım’ ile başladığımız tek ekran bütünleşik hizmetler, önümüzdeki yıl ’Çalışma Hayatım’ ve ’İkametgahım’ hizmetleriyle daha da çeşitlenecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak : https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/tuvturkte-kredi-karti-geciyor-mu-tuvturk-arac-muayene-istasyonu-icin-kredi-karti-aciklamasi-41663983

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli