Sıradaki içerik:

Apple'ın AirTags İçin Aldığı Patentler Ortaya Çıktı

e
sv

Battlestar Galactica Filmi İçin Simon Kinberg'le Anlaşıldı

23 Ekim 2020 18:31
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en çok hayrana sahip bilim kurgu eserlerinden bir tanesi olan Battlestar Galactica, yıllar sonra yeniden aramıza dönüyor. Sinema sektörünün önemli temsilcilerinden Universal tarafından üstlenilen projenin senaristliğini ise X-Men filmleriyle gönüllere taht kuran Simon Kinberg yapıyor.

The Hollywood Reporter'da yer alan bir habere göre Universal, Kinberg ile irtibata geçerek aslında bir süredir bilinen filmin senaryosunun baştan yazılmasını istemiş. Bu talebi kabul eden Kinberg'in çalışmalara başladığı ifade ediliyor. The Hollywood Reporter'a konuşan Kinberg, Battlestar Galactica'nın bilim kurgu tarihinin en kutsal eserlerinden bir tanesi olduğunu, kendisini bundan daha fazla heyecanlandıracak bir şeyin olmadığını ifade ediyor. Ünlü senarist, böyle bir görevi üstlenmiş olmanın gururunu yaşadığını söylüyor.

Battlestar Galactica

Kinberg, Battlestar Galactica ile ilgili yaptığı açıklamalarla yapımın hayranlarını umutlandırdı. Çünkü bu film için daha öncelerden, Açık Oyunları efsanesinden tanıdığımız Francis Lawrence ile yine X-Men'le ün kazanan Bryan Singer gibi isimlerle anlaşılmıştı. Ancak süreç içerisinde her ne olduysa, proje her seferinde yarıda kaldı. Ancak Kinberg'in kendinden emin açıklamaları, filmin bu kez tamamlanabileceğini gözler önüne seriyor.

İLGİLİ HABER

Tom Holland, The Uncharted Filmindeki Nathan Drake’in İlk Görüntüsünü Paylaştı

Battlestar Galactica, bugüne dek onlarca farklı şekilde karşımıza çıktı. Bu bağlamda bilim kurgu efsanesinin çizgi romanları, dizileri ve önceden çekilmiş filmleri zaten mevcut. Ancak bu yeni filmin neye dayanacağı, şu an için belirsizliğini koruyor. Film, önümüzdeki süreçte daha belirgin hale gelip yeni detaylarla karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Kaynak : https://io9.gizmodo.com/universals-battlestar-galactica-movie-lives-again-with-1845455841

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli