Sıradaki içerik:

Yaşlılığın Olası Yeni Silahı: Dışkı Nakli

e
sv

Fintech girişimi Primer, A serisi yatırım turunda 14 milyon euro yatırım aldı

30 Kasım 2020 21:03
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ödeme yönetmleri idare aracı Primer, A serisi yatırım turunda 14 milyon euro yatırım aldı. Accel liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, girişime daha önce yatırım yapmış olan Balderton, SpeedInvest ve Seedcamp’in yanı dizi yeni bir destekçi olan RTP Global de katılım gösterdi.

Bu yeni yatırım turunun neticesinde Accel’in ortaklarından Sonali De Rycker, Primer’in idare kurulunda yerini aldı. 

Primer kullanıcılara ne sunuyor? 

Birleşik krallık merkezli fintech girişimi, satıcıların, farklı ödeme yöntemlerini biricik bir yerden yönetmelerini ve özelleştirilebilir ödeme akışları oluşturmalarını sağlıyor. 

Paypal’ın eski çalışanları tarafından kurulan Primer, biricik bir ödeme API ile, satıcıların ödeme süreçlerini uçtan uca yönetebilmesini amaçlıyor. Ürünün birdenbire fazla bölgede operasyon yürüten e-ticaret ve e-ihracat firmaları için ülkü bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz. 

Düşük kodlu (low code) platformunda, şirketlerin ödeme sistemleriyle yaşadığı teknik problemleri ve zayıf kullanıcı deneyimini bertaraf etmeyi planlıyor. Satıcılar platformda, kendi ödeme sistemleri deneyimlerini oluşturabiliren, girdikleri pazarlarda yeni ödeme sistemlerini de hızlıca sitelerine ekleyebiliyor. 

Platformda, ödeme hizmeti sağlayıcılarının  yanı sıra, dolandırıcılık sağlayıcıları, aksi ibraz hizmetleri, abonelik faturalama motorları, amel zekası (BI) araçları, sadakat ve ödül platformları için bağlayıcılar bulunuyor. 

Primer’in önceki yatırım turu ve ekibi

Bu arada girişimin Mayıs ayında 3.8 milyon euro yatırım aldığını hatırlatalım. Balderton Capital liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna TransferWise’ın kurucu ortağı Taavet Hinrikus katılım göstermişti.  Yatırım turunun ardından Zoom üzerinden 100 tüccara teknik atölyeler veren Primer, müşteri tabanını genişletmek için elinden geleni yaptı. 

6 farklı ülkede 23 çalışanı bulunan Primer, Avrupa pazarındaki orta ölçekli ve aka e-ticaret şirketleri tarafından ödeme akışında tercih ediliyor.  Primer’in bu yeni yatırım turu ile aldığı yatırım miktarı 17.8 milyon euroya ulaştı. Girişim, alınan yatırımı uluslararası amel geliştirme ve ekibi ölçeklendirme için kullanacağını açıkladı. 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli