Sıradaki içerik:

Steam'de Fiyatı Yüzde 80'den Fazla Düşen 10 Oyun

e
sv

Gaziantep Üniversitesi Öğrencileri, Otomobil Geliştiriyor

30 Kasım 2020 09:46
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Birkaç hafta önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Gaziantep Üniversitesi Otomobil, Robot ve Enerji Topluluğu (ORET) tarafından geliştirilen bir otomobilin, hangarda yandığından ve kullanılamaz hale geldiğinden bahsetmiştik. ECOTRON-4 isimli otomobilin geliştiricileri, yaşanan talihsiz olaydan sonra aka keder yaşamışlardı ancak o talihsiz günler geride kalmış durumda. Çünkü öğrenciler, yardımseverlerden aldıkları destekler sonucunda yeni bir araba geliştirmeye başladılar.

Konuyla ilgili açıklamalar, ORET Başkanı Ali Alper Korkmaz tarafından yapıldı. Yaşanan talihsiz olayın ardından yetkililer, yöneticiler ve hatta rakip takımlardan destek mesajları aldıklarını söyleyen Korkmaz, yeniden çalışmalara başladıklarını anlatım etti. Bu denli fena bir olaydan sonra mutlaka daha iyi olayların yaşanacağına inandığını belirten Ali Alper Korkmaz, ciddi bir başarı elde etmek istediklerini, bu yönde çalıştıklarını söylüyor.

2021'deki yarışlara katılmak istiyorlar

ECOTRON-4

Korkmaz, TÜBİTAK'ın 2021 yılında bir yarış düzenleyeceğini ve kendilerinin de o yarışa katılmak istediklerini anlatım ediyor. Takım kaptanı Melih Burak Albayram, konuyla ilgili açıklamalarında ise yaşanan talihsiz hadise sonrasında fazla üzüldüklerini ancak bu üzüntünün kendilerine kuvvet verdiğini söyledi. Yarışlardan çekilmek gibi bir durumun söz konusu olmadığını ifade eden Albayram, daha sıkıntısız, sağlam ve rekabetçi araçlar üreteceklerinin altını çizdi.

Melih Burak Albayram, kendilerine gelen desteklerle ilgili de konuştu. Gaziantep Valisi Davut Gül'ün kendilerini arayarak makamına davet ettiğini ve kendilerine destek olacaklarını söylediğini belirten Albayram, “Gaziantep'i Geliştirme Vakfı”nın bu konuda aracı olacağını anlatım etti. Yaşanan olaydan ders çıkarttıklarını ve bunun kendilerini kamçıladığını söyleyen Albayram, destekler sayesinde umutlarının yeşerdiğini sözlerine ekledi.

Kaynak : https://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/universite-ogrencileri-pes-etmedi-yeni-bir-otomobil-gelistiriyor-41675485

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli