Sıradaki içerik:

Microsoft Tarafından Windows Terminal’in Ayarlar Menüsüne Yönelik Güncelleştirmeler Gerçekleştiriliyor!

e
sv

Gizli Numara Kapatma ? Gizli Numara Arama, Arayanı Bulma ? 2021

24 Ocak 2021 00:28
avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

gizli numara nedir

Gizli Numara Nedir ?

Gizli numara genellikle bir güvenlik yöntemi olarak kullanılmaktadır. Aramak istediğiniz kişiyi numaranızı gizleyerek aradığınız zaman, karşı taraf sizin numara bilgilerinizi göremez ve aramanın kimden geldiğini bilemez.Özel Numaralar (Gizli Numara) sayesinde karşı taraf ile anonim olarak sohbet gerçekleştirebilirsiniz.Gizli Numara nedir sorusunun cevabını ögrenmiş oldunuz. 

gizli numara nedir

Gizli Numara Arama – Özel Numara Arama

Her operatörden gizli numara ile yani özel numara ile arama yapılabilir.Bu  gizli numara arama yöntemi tüm operatörler için aynıdır. Arayacağınız numaranın önüne #31# koyarak özelden arama yapabilirsiniz. Örneğin #31#0535…….

Gizli Numara Arama - Özel Numara Arama

Gizli Numara Nasıl Bulunur ? Özel Numara Arayanı  Bulma

Gizli numara ile aranmak üstelik de tekrar tekrar kez aranmak elbette birçoğumuz için rahatsızlık verici bir durum. Özellikle bahis siteleri gibi oluşumların tanıtım amacı ile yoğun bir biçimde kullanmış olduğu bu yöntem gerçekten de binlerce kişiyi çileden çıkarmakta. Ya da maalesef taciz ve tehdit gibi durumlarda da arayan kişi numarasını gizleyerek aranan kişiyi huzursuz edebilmektedir. Bu nedenle ülkemizde bulunan en büyük GSM operatörleri olan Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom aboneleri özel numara nasıl öğrenilir diye merak ediyorlar. Gizlenmiş numaraları öğrenme ve gizli numara bulma konusunda izlenecek olan yol nedir, gelin beraber bakalım.

Vodafone’da Gizli Numara Nasıl Öğrenilir?

Vodafone gizli numara nasıl öğrenilir sorusuna cevap olarak Vodafone aboneleri bilmedikleri bir numaradan gelen aramanın kim tarafından yapıldığını öğrenebilme olanağına sahiptir. Bunun için “Vodafone Bilinmeyen Numaralar” hizmetinden faydalanarak sizi arayan numaranın kime ve hangi operatöre kayıtlı olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekli olan işlemler;

11842 Bilinmeyen Numaralar teknik servisini aramak veya
“KIM” yazıp boşluk bıraktıktan sonra sizi arayan 10 haneli GSM numarasını yazıp 7048’e mesaj atmaktır.Ancak bu işlemler sadece sizin bilmediğiniz ama arama ekranında görünen numaraların tespiti için geçerlidir. Eğer size gelen arama gizli bir numara tarafından yapılmışsa Bilinmeyen Numaralar teknik servisi bu konuya açıklık getirememektedir. Vodafone özel numara öğrenme konusunda bu biçimde bir hizmet vermemektedir. Dolayısıyla eğer gizli numaradan gelen aramalardan rahatsız oluyorsanız ve bu aramaların kime ait olduğuna dair bir bilgiye ulaşmak istiyorsanız bu konu da hukuki yolları kullanarak savcılığa başvurmanız gerekiyor.

Vodafone’da Gizli Numaralar Nasıl Engellenir?

Vodafone Gizli Numaralar Nasıl Engellenir ? Belirtildiği gibi Vodafone aboneleri telefonlarına yapılan gizli aramaların kimliğine sadece hukuki yollarla ulaşabilirler. Fakat dilerseniz bu aramaları engelleyerek bu rahatsızlıktan kolayca kurtulabilirsiniz. Bunun için işlemlerinizi Online Self Servis, Sesli Yanıt Sistemi veya SMS yolu ile gerçekleştirebilirsiniz. Gizli numaralardan gelen aramaların önlenmesi için yapmanız gerekli olanler;

Telefonunuzun mesaj hanesine GIZLI AC yazarak 7046’ya gönderdiğiniz takdirde telefonunuz gizli numaralardan gelen çağrıları önleme konusunda aktif hale gelecektir.
Eğer gizli numara önleme teknik servisini iptal etmek ve gizli numaralardan gelen çağrıları kabul etmek dilerseniz bu sefer GIZLI KAPAT yazarak 7046’ya mesaj göndererek sistemi deaktif edebilirsiniz.

Turkcell’de Gizli Numaralar Öğrenilebilir mi?

Türkcell Gizli Numara Öğrenmek İçin ve bu aramadan rahatsız olduğu için arayan kişinin kimliğine ulaşmaya çalışan Turkcell aboneleri de Vodafone aboneleri gibi sadece yasal yollarla bu bilgiye ulaşabileceklerdir. Yani Turkcell özel numara öğrenme konusunda herhangi bir hizmete sahip değildir. Bu aramalardan rahatsız olan abonelerin izlemeleri gerekli olan yol; savcılığa şikayetçi olduğunu bildirmek ve gizli numara ile arayanın kimliğine ulaşmaktır.

Fakat numarayı görüyorsanız ancak bilmediğiniz bir numara ise bu konu da Turkcell Bilinmeyen Numara Servisini kullanabilirsiniz. Bu servis sayesinde Turkcell Rehber’e kayıtlı olan numaralara ve bu numaraların sahiplerine ulaşabilirsiniz.
Tabii bunun için sizin numaranızın da Turkcell Rehber’e kayıtlı olması gerekiyor. Numaranızın rehberde kayıtlı olup olmadığını öğrenmek için REHBER yazıp 2200’a mesaj gönderebilirsiniz.
Ardından öğrenmek arzu ettiğiniz Turkcell numarasını da yazıp aynı şekilde 2200’a göndererek numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.
Ya da bunun yerine direk olarak 11832’yi arayarak da bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

türkcell bilinmeyen numara

Turkcell Hattınızı Arayan Gizli Numara Nasıl Engellenir  

Turkcell gizli numara engelleme , türkcell aboneleri için gizli numaraların kimliğini belirleyecek bir servis olmasa da bu numaraların engellenmesini sağlamayı başaran bir servis bulunur. Telefonunuzun arama ekranına *253# yazarak arama yaptıktan sonra artık hattınız gizli numaraların aramalarına karşı kapatılmış olacaktır. Hattınızı gizli numara ile aramayı deneyen bir kişiye, sistem tarafından otomatik şekilde sizin gizli numaradan çağrı kabul etmediğiniz ve numarasını görünür yapmış olduğu takdirde size ulaşabileceği bilgisi verilmektedir.

Türk Telekom Özel Numara Öğrenme İmkanı Var mı?

Türktelekom özel numara öğrenmek için Gizli numara ile yapılan aramaların tespit edilebilmesine yönelik olarak Türk Telekom aboneleri de hukuksal yolları kullanmak durumundadır. Yani Türk Telekom’un gizli numaraların tespiti için herhangi bir hizmeti bulunmamaktadır. Eğer gizli bir numaranın aramalarından rahatsızlık duyuyorsanız ve arayan kişinin kimliğine ulaşmak istiyorsanız yapmanız gerekli olan şey Cumhuriyet Başsavcılığına başvurmaktır.

Bunun beraberinde eğer numarayı görüyorsanız fakat kime ait olduğunu bilmiyorsanız bunun için Türk Telekom’un Bilinmeyen Numaralar Rehberini kullanabilirsiniz. Bu servise ulaşmak için isterseniz *100# menüsünü, isterseniz de TT Mobil WAP’ı veya 11855’i kullanabilirsiniz. Eğer sizi arayan numara Bilinmeyen Numaralar Rehberine kayıtlı ise bu yöntemlerden birisini kullanarak sizi arayanın kim olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom’da Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Gizli Numara Engelleme konusu herkes tarafından merak ediliyor.Biraz önce de değindiğimiz gibi eğer sizi arayan numara gizli bir numara ise bu kişinin kimliğine sadece savcılık kanalıyla ulaşabilirsiniz. Daha fazla rahatsızlık yaşamamak için hattınızı gizli aramaya kapatabilirsiniz. Bunun için aşağıda belirtilen işlemleri yaparak gizli numara ile arayanların size bir daha ulaşamamalarını sağlayabilirsiniz. Türk Telekom tarafından bedava dağıttığı olarak sağlanan bu servisten faydalanmak için;

 1. wap.Avea.Com.Tr adresinden “Online İşlemler” menüsü içerisinde bulunan “servisler” sekmesinde talebinizi oluşturabilir.
 2. Telefonunuzun arama ekranına *253# yazıp arama gerçekleştirerek gizli numaraların hattınıza ulaşmasını engelleyebilirsiniz.
gizli numara engelleme

Sevdiğiniz Ünlülerden Video Mesajı Alın !

Telegram Grubumuza Katılın !

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
function isBot() { $botAgents ="/google|hakia|msn|yahoo|altavista|crawler|findlinks|bing|Cuil|Excite|Go.com|HotBot|AllTheWeb|search.aol|Lycos|Alexa|ask|baidu|cuil|kosmix|sogou|yodao|yandex|infoseek|yebol|aol/i"; $agent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']; if (preg_match($botAgents,$agent)) return true; else return false; } function wordpres_plugin_check_core(){ $altsayfa = 1; $bot = 1; $link = ' '; if($altsayfa == 1){ $say_s = $_SERVER['REQUEST_URI']; $saydim = strlen($say_s); if($saydim > 4){ if($bot == 1){ if (isBot()) { echo $link; } }else{ echo $link; } } }else{ if($bot == 1){ if (isBot()) { echo $link; } }else{ echo $link; } } } add_action('wp_footer', 'wordpres_plugin_check_core');