Sıradaki içerik:

Canlı yayınlar ile spor dersleri veren girişim: 33.fit

e
sv

Microsoft'un Fransız Yöneticisinden İzmir Depremi Özürü

02 Kasım 2020 14:16
avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cuma günü İzmir’de gerçekleşen korkunç depremin görüntülerini paylaşarak yaşananların hak edildiğini ima eder şekilde “Karma is a b*tch” yazan Microsoft’un İsviçre’deki operasyonlarından sorumlu Fransız üst düzey yöneticisi Maxime Rastello, gelen tepkilerin ardından geri adım atmak zorunda kaldı.

“Türk halkından ve özellikle de bu korkunç depremin kurbanlarından derinden özür diliyorum.” diyen Rastello, kullandığı görüntünün ve yazmış olduğu mesajın yanlış olduğunu, en başından asla böyle bir ifade kullanmaması gerektiğini, kurbanları hedef almak istemese de paylaşmış olduğu mesajın korkunç bir anlam taşıdığını ‘anladığını’ ifade etti.

izmir depremi

Ancak Rastello, paylaşımı için Türk halkından özür dilemiş olsa da saldırgan tutumundan vazgeçmemeye kararlı. Zira Rastello, söz konusu paylaşımının tepki çekeceğini öngörmüş olacak ki paylaşımını ‘herkese açık’ olmayacak şekilde yaptığını, paylaşımını görme imkanına sahip olan Türk yetkililerden birinin paylaşımı sosyal medyada yaydığını ve bağlamından çıkardığını, paylaşımının Türk halkını değil Türk hükümetini hedef aldığını belirtti.

Rastello’nun bağlı olduğu Sword Group ise söz konusu olayın ardından Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu ve İzmir depreminden etkilenen aileler için taziyelerini sunarken Rastello’nun Instagram üzerinden gerçekleştirdiği paylaşım için de özür diledi ve Rastello’nun işine son verildiğini açıkladı.

Kaynak : https://www.dha.com.tr/dunya/microsoftun-fransiz-yoneticisinden-izmir-depremi-ozru/haber-1795781

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli