Sıradaki içerik:

Cloud Zone’20, 27 Ekim'de YouTube'da

e
sv

Mustafa Özalp İnstagram Hakkında Bilgi Verdi ! Sosyal Medya Uzmanı

26 Ekim 2020 00:38
avatar

Admin

 • e 1

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal medya platformları hepimizin de bildiği gibi şirketlerin, markaların ya dahut bireysel kullanıcıların sosyal çevresine ya da potansiyel müşterilerine dilediği gibi ulaşabileceği, internet üstünde bulunan platformların genel adı olduğunu belirten sosyal ağ profesyonel Mustafa Özalp, “Bu tanıma…
Sosyal medya platformları hepimizin de bildiği gibi şirketlerin, markaların ya dahut bireysel kullanıcıların sosyal çevresine ya da potansiyel müşterilerine dilediği gibi ulaşabileceği, internet üstünde bulunan platformların genel adı olduğunu belirten sosyal ağ profesyonel Mustafa Özalp, “Bu tanıma bakarak yola çıktığımızda sosyal ağ platformunun çok çok kullanılmasındaki asıl nedenler de kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Bireysel kullanıcı ve markalar, sosyal ağları doğru kullanarak potansiyel müşterilerine ücret ödemeden kendilerini rahatlıkla sunabilmekte” dedi.

Mustafa Özalp, 7 yılı aşkın bir süredir sosyal ağ platformlarında uzman danışmanlık hizmeti sunan ve sosyal ağ platformlarında yaşanan sıkıntıları en hızlı biçimde çözebilen bir tanesi.Gerek sosyal ağ fenomenleri, gerek Yeşim Salkım gibi müzik sanatçıları ara sıra hesaplarının kapatılması ile alakalı problemler yaşayabilmekte. Mustafa Özalp ile çalışan ünlü isimler haksız yere kapatılan, çalınan hesaplarını çok kısa bir süre diliminde geri alabiliyor.

Hesap kurtarmaya devam ediyor

Herhangi bir kullanıcı şifresi dahi almadan işlemlerini gerçekleştirebilen Mustafa Özalp, piyasada “mistikdiyebiri” olarak da biliniyor. Milyonlarca takipçisi olan sosyal ağ hesaplarının da özel danışmanlığını yapan Özalp, birlikte çalışmakta olduğu müşterilerine sosyal ağ konusunda da pek çok bilgi ve fikir de veriyor.

Mustafa Özalp sosyal ağ hakkında da kullanıcıların bilinçli hareket etmesi konusunda şu önerilerde bulundu; “Markalar söylemek istedikleri şeyleri en iyi şekilde yansıtacak sosyal ağ platformlarını da itinayla seçmelidirler. Fotoğraflar üzerine yoğunlaşıp tanıtım yapmak isterlerse Instagram platformuna ağırlık verebilirler. Markalarını videolar ile ön plana çıkartmak istiyorlarsa Youtube platformunu kullanmalılar. Tamamen kurumsal bir biçimde ilerlemek isteyen markalar ise Linkedin uygulamasını aktif olarak kullanabilirler. Tabi ki bunların hepsinde ön plana çıkmak istiyorlarsa Facebook uygulamasını tercih etmelidirler” yorumu ile markalar ve küçük iş yerleri için küçük bir tavsiyesini sunuyor. Günümüz teknolojisiyle pek çok sistemin değişmesi ve gelişmesiyle sosyal ağ tercih edilebilirlik bakımından, televizyon, gazete ve radyo gibi alışılmış medya ürünlerine fazlası ile fark atmakta. Çünkü; bu platformların daha seri ve rahat erişilebilir olması, sosyal ağ platformlarının da herkes tarafından basit bir biçimde kullanılabilmesi. Resmi olarak da kontrol altında tutulan alışılmış medya platformlarında, verilen mesajlar yayınlandığı andan itibaren asla değiştirilemez durumda ve sonrasında pek çok sıkıntı ile karşılaşılmakta. Fakat sosyal ağ bölümüne baktığımızda ise paylaşımlara ve yorumlara geç ya da erken müdahale etmek mümkün durumdadır. Sosyal medya alışılmış medya platformlarına göre bu manada fazlası ile özgürdür diyebiliriz. Tabi ki tercih edilmesindeki en büyük gerekçelerden biri de sunduğu ifade özgürlükleri diyebiliriz.

Sosyal medya hesabınızı bir başkasının yönetmesi faydalı mı ?

Firma ve markalar için fazlası ile aktif bir rol oynayan sosyal ağ platformları, kurumsal olan işletmeler için de hedef kitleye direkt ulaşmanızı sağlayacak cazip alanlar olarak nitelendirilir. Sosyal medya hesapları yoluyla firma ve şirketler sunmuş oldukları hizmet ve ürünlerini kolaylıkla tüketici ve müşterilerini tanıtabiliyorlar. Bu sayede ise tüketiciden geri dönüşleri çok seri bir şekilde alabilir ve hedef kitlelerinde kolayca değişiklikler yapabilirler.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • nurdant51 sene önce
 • hesap açmada 1 numara mustafa özalp

 • asudesalcii1 sene önce
 • her hesabı açan değil mi ya bu 🙂