Sıradaki içerik:

Görüntülü konuşmada yeni boyut: Epic HoloPortl kutuları

e
sv

PSVR İçin İki Yeni Patent Ortaya Çıktı

26 Kasım 2020 19:17
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony'nin son günlerde oyuncuları fazlasıyla heyecanlandıran yeni oyun konsolu PS5 satışa sunuldu. Şu anda yeni konsolu adeta yok satan şirket, tüm odağını bu konsolları üretmeye adamış olsa da ilerleyen günlerde yeni konsol için etraf birimleri de çıkaracak. Bu etraf birimleri arasında belki de en fazla merak edileni PSVR olacak. PS4 için çıkan ve oyuncuları oyunun içerisine meydan PSVR gözlükleri için önümüzdeki dönemde yeni bir modelin çıkması bekleniyor. 

Son olarak PlayStation 5 konsollarıyla beraber satışa sunulacak yeni nesil PSVR gözlükleri için bir patent ortaya çıktı. Şu aralar tüm dünyada PS5'e gelen talebi karşılamakta zorlanan Sony, piyasada yeterli sayıda PS5 olduktan sonra ve stok sorunu ortadan kalktıktan sonra sanal gerçeklik gözlüğüne de ehemmiyet verecekmiş gibi görünüyor. 

Yeni PSVR, güneş gözlüğüne daha fazla benzeyebilir

PSVR

Let's Go Digital'da ortaya çıkan yeni nesil PSVR gözlükleri, Sony'nin VR başlığına yeni bir tasarım anlayışı getirecek gibi görünüyor. Patent, yeni VR gözlüğü için iki olası tasarımı bizlerle buluşturuyor. Bunların ilki, bugün piyasada bulunan PSVR'dan fazla daha ince olsa da umumi olarak benzer bir tasarımla geliyor. İkinci tasarım ise önceki modele göre fazla daha ince ve görünüşüne baktığımızda bir sanal gerçeklik gözlüğünden ziyade güneş gözlüğünü andırıyor. “VR ve AR gözlükleri” seçeneği gibi karşımıza çıkan bu tasarımlar, PSVR'ın hantal yapısını da önemli ölçüde hafifletecek gibi görünüyor. 

Sony, bununla beraber yeni sanal gerçeklik gözlüklerinde yanlış takılıp takılmadığını tespit edecek bir sensör sistemi için bir patent başvurusunda bulundu.

PSVR

Patent henüz doğrulanamadı

Öte yandan Sony'nin yeni PSVR gözlükleri için ortaya çıkan patentlerin doğrulanmadığını söyleyelim. Sony'den bu patentlerle ilgili bir açıklama gelmediğini göz önünde bulundurursak bu patent tasarımlarının düzmece olma ihtimali de bir hayli yüksek. Bununla beraber Sony, bir süredir PS5 için bir VR gözlüğü geleceğini ima ediyor. PS5'in güçlü donanımıyla PSVR teknolojisi birleştiğinde karşımıza fazla radde etkileyici bir ürünün çıkması son radde olası. 

Peki sizler yeni PSVR'dan neler bekliyorsunuz? Sizce PS5 için çıkacak sanal gerçeklik gözlükleri teknolojik anlamda ne gibi atılımlar yapacak? Yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. 

Kaynak : https://screenrant.com/ps5-psvr-headset-sunglasses-patent-leak/

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli