Sıradaki içerik:

Türkiye’de En Çok Kullanılan Lastik Markaları Belli Oldu

e
sv

Samsung, Konum Takip Cihazı Geliştiriyor

30 Kasım 2020 15:32
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un yeni bir ürün üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. “Galaxy Smart Tag” olarak isimlendirilen bu ürünün, yitik ürünleri bulmaya odaklandığı anlatım ediliyor. Ancak Endonezya Telekom Sertifikasyonu'nun verilerinde ortaya çıkan ürünün ortaya çıkış tarihi, oldukça manidar. Çünkü bir süredir ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın da “AirTags” isimli benzer bir ürün üzerinde çalıştığı zaten biliniyor.

Aslına bakacak olursak Samsung, geçtiğimiz yıllarda böyle bir ürünü zaten duyurmuştu. “SmartThings Tracker” isimli ürün, sahip olduğu LTE desteğiyle ürünlerin kaybolmasını engelliyordu. “EI-T5300” model koduna sahip yeni ürün de SmartThings Tracker'a fazla benzeyecek gibi görünüyor. Ancak yeni ürün, muhtemelen eskisine göre fazla daha gelişmiş teknik özelliklere sahip olacak.

SmartThings Tracker işte böyle görünüyordu

Samsung SmartThings Tracker

Samsung, yaklaşmakta olan takip cihazıyla ilgili resmi bir izah yapmadı. Ancak bu ürün, sadece LTE ve GPS'ten fazla daha fazlasını sunacak. Örneğin Samsung'un yeni ürününde ultra geniş bant (UWB) desteği sunulabilir. Bu da Galaxy Smart Tag'in oldukça hassas konum verisi sağlayacağını düşündürüyor. 

Samsung Galaxy Smart Tag'in çıkış tarihi bilinmiyor. Ancak beklentiler, bu ürünün Galaxy S21/30 ailesiyle birlikte duyurulacağı yönünde. Üstelik şirket, bu zamanlamayla beraber muhtemelen Apple'ın AirTags'ine de dişli bir rakip olarak ortaya çıkacak. Tüketicilerin hangi markanın konum takibi yapan ürününe daha fazla ilgi göstereceğini ise zaman gösterecek.

Kaynak : https://www.sammobile.com/news/samsung-galaxy-smart-tag-launch-soon-possible-certification/

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli