Sıradaki içerik:

Huawei, Önümüzdeki Yıl 'Sıvı Lens' Teknolojisini Kullanacak

e
sv

Samsung, Son 6 Yılın En Yüksek Akıllı Telefon Karına Ulaştı

28 Kasım 2020 01:02
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı telefon sektörünün ilk günlerinden beri Apple ile aka bir rekabet içinde olan Samsung, çıkardığı son Galaxy S serileriyle beklentilerin üzerine çıkmış görünüyor. Geçtiğimiz ay ABD pazarında 2017'nin ikinci çeyreğinden beri ilk kere Apple'ı geçmeyi başaran Samsung, yekün karda da önemli bir başarıya imza attı. 

Samsung'un açıkladığı 2020 üçüncü çeyrek sonuçları, şirketin son çeyrekte ne kadar başarılı bir amel ortaya koyduğunu da bizlere gösteriyor. Son 6 yıl içindeki en yüksek akıllı telefon karını elde eden Samsung, küresel pazarda çıkardığı fazla sayıda akıllı telefon modeliyle piyasayı domine etmiş gibi görünüyor. ABD pazarında Apple'ı ve Hindistan pazarında Xiaomi'yi geride bırakmayı başaran şirket, 2020'nin üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18,8'den yüzde 32,6'ya yükselen bir kar oranı yakaladı. 

Samsung

2014'ten beri en yüksek kar payı

Samsung'un bu son çeyrekteki başarısı 2014 yılının ikinci çeyreğinde yakalanan yüzde 37,9'luk kar payından beri görülen en yüksek kar payı olarak dikkat çekiyor. Apple'ın aksine sadece amiral gemisi telefonlar çıkarmayan Samsung, her eder aralığına müsait akıllı telefon modelleriyle fazla daha fazla müşteriyi kendine çekiyor. Elbette tüm bu çalışmalarına rağmen Apple'ın yüzde 60,5 olan kar payını geçemediğini bildirelim. Apple, geçtiğimiz yıl yüzde 66,9 olan kar payını bir miktar düşürmüş olsa da hala piyasadaki üreticiler arasında önder konumda yer alıyor. 

Samsung

Küresel akıllı telefon pazarına baktığımızda da Apple'ın üstünlüğü bulunuyor. Samsung'un küresel akıllı telefon pazarında gelir payı yüzde 22,6 olurken Apple'ın aynı dönemde gelir payı yüzde 29,5 oldu.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2020/11/27/samsung-highest-smartphone-profit-share-in-6-years-q3-2020/

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli