Sıradaki içerik:

Cıvıl Cıvıl Tesla Roadster Konseptleri Ortaya Çıktı

e
sv

YouTube, yapay zeka tarafından oluşturulan video bölümlerini test ediyor

26 Kasım 2020 14:16
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

YouTube, yapay zeka tarafından oluşturulan otomatik video bölümlerini test ettiğini bildirdi. Buna göre YouTube’un makine öğrenimi sistemi, metin arayarak bölümleri oluşturuyor; videonun kendi bölümlerine başlık bile koyabiliyor ve yayıncının işini kolaylaştırıyor. 

YouTube, yaptığı açıklamada, insanların video bölümleri olan videolarda gezinmesini kolaylaştırmak istediklerini, bu nedenle otomatik olarak video bölümleri eklemeyi denediklerini söyledi. Şirket, otomatik olarak video bölümleri oluşturmak ve metni tanımak için makine öğrenimini kullanacaklarını ve şu lahza için bunu ufak bir video grubuyla test ettiklerini belirtti.

Bu özellik, içerik oluşturucuların videoları kendi bireysel önizlemeleri ile bölümlere ayırmasına olanak tanıyacak. İzleyiciler de daha sonra doğrudan izlemek istedikleri bölüme atlayabilecekler.

YouTube, bölümler etkinleştirildiğinde izleyicilerin videonun daha fazlasını izlediğini ve buna geri dönme olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor. Ancak içerik oluşturucuların şu anda video açıklamalarına zaman damgalarını manuel olarak eklemesi gerekiyor ve bu da bir hayli zaman kaybettiriyor, aynı zamanda ekstra amel yükü çıkarıyor. Bölümleri otomatik olarak oluşturmak ise içeriği etkili bir şekilde düzenlediği sürece içerik üreticilerini zahmetten kurtaracak gibi duruyor.

Eğer videolarınız test edilenler arasındaysa, işlemle ilgili geri bildirimde bulunabiliyorsunuz veya dilerseniz deneyden çıkabiliyorsunuz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli